Форма входу

Категорії розділу

Оголошення [58]

Пошук

Календар

«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 33

Міні-чат

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вівторок, 17.09.2019, 16:07
Вітаю Вас Гість | RSS
ДНЗ "Приморський професійний аграрний ліцей"
Головна | Реєстрація | Вхід
Розробка відкритої виховної години «1025-а річниця Хрещення Київської Русі»


Відкрита виховна година на тему: «1025-а річниця Хрещення Київської Русі»

        Мета

     Освітня: визначити історичні корені хрещення Київської Русі, значення хрещення для історії, культури, життя українського народу в минулому, сьогоденні і майбутньому; показати значення християнства для світу, України, родини, кожної людини зокрема.

       Виховна: впроваджувати в практику щоденного життя учнів морально-етичні і духовні цінності християнства.

ХІД УРОКУ

Вступна частина

Щороку 1 вересня відзначається День знань і вже стало традиційним 1 урок в навчальних закладах проводити на тему визначної події року. В цьому році це було святкування 1025 річниці Хрещення Русі.

Вчитель (на фоні колокольних дзвонів): Будувати храми легше, ніж виховати людину, яка вміє любити і служити ближньому, вчиться молитися і прощати. Запитаймо пересічного сучасного підлітка: що означає гарно жити? «Матеріальне багатство, розкіш, дозвілля». Мало хто скаже: «Праця, доброзичливість, повага до людей далеких і близьких, віра в Бога».

Саме школа мусить шукати засоби, як повернути кожну дитину до Бога, до добра, дати в руки духовну зброю — Десять Божих Заповідей. Лише за цієї умови, лише з такого коріння зможе вирости міцне квітуче дерево — українська нація, з’являться гідні правнуки «славних прадідів великих».

Про важливість християнського виховання неодноразово говорив К. Ушинський: «Є тільки один ідеал довершеності, перед яким схиляються всі народності, — це ідеал, що дає нам християнство…» Тільки у світлі Христової науки людина може творити чи робити щось добре для суспільства, для сім’ї, для свого ближнього.

28 липня — День хрещення Київської Русі. Це свято існує всього кілька років, хоча і прославляє собою подію, що трапилася багато століть тому. Заснування цього свята пов'язано з підписанням 25 липня 2008 року указу президента України «Про День хрещення Київської Русі-України». В указі сказано: «Ураховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, громадськості постановляю установити в Україні День хрещення Київської Русі-України, який відзначати щорічно 28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира — хрестителя Київської Русі»

Сама історична подія відбулася у 988 році. Вона стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі. Хрещення пов'язують із ім'ям князя Володимира Великого, якого церква визнала святим рівноапостольним. У 983 році військо князя Володимира здійснило похід на ятвягів. Князь захопив Херсонес, який тоді належав Візантійській імперії і зажадав руки Анни, що була сестрою візантійських імператорів Василя і Костянтина. Інакше Володимир Святославович погрожував завоювати Константинополь. Однією з умов шлюбу стало прийняття Володимиром християнства.

    Перед хрещенням Володимир раптово осліп, тому Анна вирішила прискорити процес прийняття віри Володимиром, щоб той зцілився. І диво сталося: під час обряду хрещення Володимир прозрів, вигукнувши: «Тепер я побачив Бога Істинного!». Оцінивши всю значущість події, багато людей пішло за князем. А в 988 році була хрещена вся Київська Русь. На її території почали активно зводити православні храми. Один з храмів Володимир Великий побудував в Херсонесі, який повернув Візантії в якості викупу за дружину.

ФІЛЬМ «Як все починалось»

Що відбувалося в душі Володимира після того, ніхто не знає. Хрещення могло бути і політичним кроком князя: щоб і з Візантією поріднитися, і щоб об’єднати воєдино розрізнені слов’янські племена. Але ніхто не сумнівається, що після хрещення Володимир став зовсім іншою людиною, про що свідчать його справи.

Він відмовляється від своїх попередніх дружин і живе лише з Анною. Постійно роздає своє багатство бідним. Почувши євангельське «блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть», він наказав кожному нужденному і вбогому приходити на княжий двір і брати все необхідне…але немічні не могли прийти, тоді він наказав положити на вози хліб, м’ясо, рибу, різні овочі, мед, розвозити по місту, запитуючи: «Де хворі і вбогі?» – і роздавати їм все, що треба. Можливо, саме тоді в народі прозвали князя «красним сонечком». Неймовірна щедрість вражала людей. Як знати, чи не це привело багатьох до нової віри. Для чого робив це князь? Адже його ніхто до цього не примушував. Мабуть, він належав до тих людей, які не могли не ставитися серйозно до того, на що зважилися.

Це стосується і знаменитих банкетів князя: туди тепер пускали і київську бідноту. Мало того, почувши заповідь «не вбий», Володимир забажав скасувати смертну кару. І це той безжалісний Володимир! А як же насилля при хрещенні? Воно було? Літопис говорить, що Володимир, закликаючи народ хреститися, заявив: «Якщо хто не прийде завтра на річку, то не буде мені другом». Це насилля? Для сучасної людини, можливо. А тоді, коли людина вважала себе частиною племені, роду , князя сприймали як батька, а не як «гаранта Конституції».

І останнє. Чому ж князя Володимира церква вважає святим? За видатні заслуги перед церквою? Але багато було правителів, які те ж хрестили свої народи. До речі, в народі Володимира визнавали святим ще задовго до офіційного церковного прославлення. Чимось же він вразив серця людей, щось, видно, було особливим у його постаті.

Після хрещення князь різко змінився, він духовно переродився. Християни вірять, що самій людині це не під силу. Князь Володимир – натура цільна, глибока. Церква тому прославляє його як рівноапостольного, що сила його прагнення до Бога повернула весь хід руської історії.

Процес поширення християнства був тривалим і поступовим. Християнство на Русі розповсюджувалося де добровільно, де насильно протягом кількох століть. Можна припустити, що ще в першому столітті нашої ери слов'янські землі відвідав апостол Андрій з місією поширення християнства. Творець слов'янської писемності святий Кирил в одному із слов'янських племен навернув до християнства близько 200 родин, мабуть, в першому столітті було не так вже й багато затятих ревнителів язичництва. До найвідоміших вітчизняних джерел з історії християнства фахівці відносять твори теоретиків київського християнства: “Слово про Закон і Благодать” митрополита Іларіона “Повість временних літ ” і “Житіє Феодосія Печерського” Нестора та інші.

З прийняттям християнства на Русі поширилася писемність. Володимир закладав школи в Києві, а згодом і в інших містах. Учителями були священики з Корсуня, які знали слов’янську мову. Хрещення дало нашим предкам вищу свободу - свободу вибору між Добром і Злом, а перемога православ'я подарувала Русі тисячолітню історію.

СЛОВО СВЯЩЕННИКУ

Як ви думаєте, чи легко бути християнином сьогодні?( ВІДПОВІДІ УЧНІВ)

ФІЛЬМ «Хрещення Русі» (14.54)

На закінчення прочитаємо окремі християнські поезії, близькі за духом до теми нашого уроку. Нехай вони спонукають вас до духовних пошуків і до роздумів.


 

У світі перекручень і обману,

Де стільки хитрих і кривих дзеркал,

Там, де за добрим сховане погане,

Так важко віднайти свій ідеал.


 

Шукай його не зором, а душею,

Не вір усьому, що блищить.

Лиш Боже слово мудрістю своєю

Нас напоумить як на світі жить.


 

Моліться щиро, всії люди,

Зневіра хай розтане в млі,

Твоя хай, Боже, воля буде

На небесах і на землі.

В. Шкурат


 


 


 

Я — християнин.

Серед вітрів і бур житейських,

В щоденних клопотах буття

Єдина правда, як зірниця,

Нехай просвічує життя.

Я — християнин. Тая правда

Дає обов’язок мені. Я мушу

З Богом в серці жити

В щасливі і у сірі дні.

Життя ж бо — скарб неоціненний,

Що держимо в своїх руках.

…………………………………………

Не промарнуймо, не програймо

Єдиний до спасіння шлях.

Будуймо разом Царство Боже,

Любімо друзів й ворогів.

Єдина Церква нам поможе

Пом’якшити Господній гнів.

Тож жиймо, браття, якнайкраще,

Можливо, через це добро

Прозріють вороги, і наше

Життя даремно не пройшло.

Тут можно завантажити всі необхідні до виховної години додатки

http://www.fayloobmennik.net/3690316

Підготувала майстер в/н Зубрєва О. Р.


 


Copyright MyCorp © 2019